Učenie
pre život

Pridajte sa k nám!

Radostný
školský domov

Pridajte sa k nám!

Kde sú deti,

tam je skutočná zábava

Pridajte sa k nám!

Zážitok
je učenie

Pridajte sa k nám!

Staráme sa
s láskou

Pridajte sa k nám!

Nezabudnuteľné
chvíle

Pridajte sa k nám!

„Svet sa nemá dať do poriadku. Svet je poriadok. Je na nás, aby sme sa dostali do súladu s týmto poriadkom.“ Henry Miller

 1. Podporujeme ekologickú prepravu, zakupujeme stále ďalšie stojany na bicykle a kolobežky, aby ich bolo dosť a zvyčajne sú plné 🙂
 2. Eliminujeme odpad:
  1. Zabezpečujeme spoločné desiaty a olovranty v opakovane používaných debničkách, čí v porovnaní s inými školami ušetríme množstvo papiera a plastov na balenie desiat a olovrantov každému dieťaťu jednotlivo.
  2. Nepoužívame obaly na zošity a knihy. Tým, že sa neprenášajú domov v aktovkách, nezvyknú sa zničiť, obaly nie sú potrebné. Ročne tak ušetríme desiatky kilogramov plastov.
  3. Nepoužívame aktovky, deťom postačia menšie ruksaky alebo tašky, ktoré sa ľahkou váhou tak ľahko nezničia.
  4.  Šupky a zvyšky z ovocno-zeleninových desiat kompostujeme v našom kompostéri.
 3. Spoločným nakupovaním všetkých potrieb všetkým deťom spoločne využívame ekologickejšie väčšie balenia a tiež znižujeme emisie pri preprave a zakupovaní potrieb jednotlivými rodinami, či dopravcami pri zakupovaní online.
 4. Separujeme vo farebných nádobách rozmiestnených po škole.
 5. Organizujeme zber z dôvodu opätovného používania a recyklácie – použitý olej, batérie, staré kefky, staré pančuchy, okuliare pre Afriku…)
 6. Organizujeme bazáre – bazár na kolieskach pri príležitosti Svetového dňa pohybom k zdraviu.
 7. Používame nové a úspornejšie pákové batérie.
 8. Vedieme deti k ekologickému mysleniu, realizujeme ekoaktivity, pozývame hostí z danej oblasti, navštevujeme bezobalový obchod, exkurzie o triedení a recyklácii odpadu.