„Zdravie nie je všetkým, ale bez zdravia je všetko ničím.“ Arthur Schopenhauer

Žijeme zdravo a aktívne podporujeme kolektívnu imunitu.

1. Vedieme deti k dodržiavaniu pitného režimu, pijeme čistú vodu zo sklenených pohárov s menami (v čase hrozby Covidu z vlastných fliaš).
2. Zabezpečujeme spoločnú zdravú desiatu – čerstvé ovocie a zelenina. Deti sa v kruhu kamarátov učia prijímať rôzne druhy ovocia a zeleniny.
3. Máme pravidelný režim: raňajky pri spoločnom stole pred vyučovaním, spoločná desiata, obed každý deň vo všetkých ročníkov v rovnakom čase.
4. Sme pravidelne na čerstvom vzduchu, veľa sa hýbeme – každý deň doobeda počas 40 minútovej prestávky majú deti možnosť aktívneho pohybu na školskom dvore. V exteriéri často prebieha priamo aj vyučovanie. Školský klub detí sa realizuje z veľkej časti na dvore.
5. Pripisujeme veľkú váhu kvalitnému oddychu – 40 minútové prestávky (30 pre druhostupniarov) – desiatová, obedňajšia prestávka. Domáce úlohy zadávame na týždennej báze, aby si dieťa doma naplánovalo domáce vzdelávanie so svojou rodinou podľa rodinného harmonogramu, preferencií a individuálnych potrieb.
6. Umožňujeme deťom prirodzené striedanie polôh počas vyučovania.
7. Dodržiavame hygienu, rúčky si umývame mydlom z dávkovača a utierame papierovými obrúskami. Pravidelne si sami dezinfikujeme stoly.
8. Rodinám odbúravame stres a starosti so zabezpečovaním pomôcok, príprav aktoviek, príprav desiat a robením tradičných domácich úloh.
9. Psychická pohoda a úsmev sú pre nás veľmi dôležité 🙂